Uzyskaj odszkodowanie za zmianę planu zagospodarowania

Doświadczenie

Specjalizujemy się w uzyskiwaniu odszkodowania za zmianę planu zasopodarowania.

Profesjonalizm

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie i weryfikujemy możliwość uzyskania odszkodowania.

Formalności

Prowadzimy sprawy od początku do finalizacji, zajmując się potrzebną dokumentacją do sprawy.

No win - no fee

Nie pobieramy wynagrodzenia jeśli nie uzyskamy należnego odszkodowania.

Amesto

Czym się zajmujemy

Niekorzystne zmiany planu zagospodarowania zdarzają się w wielu gminach – właściciele mają ograniczoną możliwość korzystania z własnej nieruchomości. Zasady otrzymywania odszkodowań za uchwalenie lub zmianę planu zagospodarowania przestrzennego (PZP) reguluje ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. O odszkodowanie od gminy może ubiegać się właściciel nieruchomości, ale również użytkownik wieczysty.

W jakich przypadkach przysługuje odszkodowanie za zmianę planu zagospodarowania przestrzennego?
Odszkodowanie przysługuje wtedy, gdy ze względu na uchwalenie lub zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) korzystanie z nieruchomości lub z jej części w dotychczasowy sposób lub zgodny z dotychczasowym przeznaczeniem stało się niemożliwe bądź istotnie ograniczone. Roszczenie przysługuje także wtedy, kiedy ograniczenia dotknęły tylko części nieruchomości. Również utrata wartości działki stanowi podstawę do uzyskania odszkodowania.

 

Skontaktuj się z nami

Amesto Zmiany Planu Zagospodarowania

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy do konsultacji dotyczących zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Nasi doradcy przeanalizują sprawę oraz dokumentację bezpłatnie.

O nas

Amesto Group specjalizuje się w kilku aspektach rynku, takich jak odszkodowania, nieruchomości, zamiana mieszkań oraz zmiany mpzp.